تبلیغات
ره گم کرده نقشه راه در قلب توست - ولایت
تاریخ : دوشنبه 23 اردیبهشت 1392 | 07:40 ب.ظ | نویسنده : ره گم کرده

حضرت زینب، به دنبال برادر به کربلا نرفت، به دنبال ولایت رفت...
از کودکی که در عزاداریهای امام حسین شرکت می کردم، روضه خوان و مدّاح وقتی میخواست دلیل دنباله روی حضرت زینب از امام حسین را بیان کند، رابطه برادر-خواهری را مطرح می کرد و این جنبه عاطفی نمود بیشتری داشت و یا نمود اصلی در عزاداری رابطه عاطفی و علقه خانوادگی بود، این را نمی خواهم بگویم که این علقه خانوادگی نبود و یا نباید بیان شود، چه کسی است که نداند عمه سادات حضرت زینب به برادرش امام حسین چقدر علاقه داشت و بالعکس، که رابطه بین این عزیزان فراتر از رابطه خواهر-برادری است که در بین ما وجود دارد، اما نکته اینجا است که رابطه خانوادگی این دنباله روی از امام حسین را به وجود نیاورد، در واقع حضرت زینب به دنبال برادرش به کربلا نرفت، حضرت عبّاس به دنبال برادرش به کربلا نرفت، حضرت علی اکبر به دنبال پدرش به کربلا نرفت، حضرت قاسم به دنبال عمویش به کربلا نرفت و....
همه این بزرگواران به دنبال امام و ولی زمان خود به کربلا رفتند!
حضرت زهرا هم همانطوری که کم و بیش می دانیم شهیده راه ولایت است، نه کشته راه شوهرش، ببینید ولایت چه منبع عظیمی است که بهانه خلقت حضرت زهرا فدایی و شهیده این راه است!!!
چرا!؟ واقعاً چرا این رابطه امام و مأمومی جای خود را در روضه ها و سخنرانی ها به رابطه خواهر-برادری و ... داده است!؟ و کمتر به بحث ولایت پذیری پرداخته می شود!؟
همین است که نوجوان و جوان ما به درک درستی از ولایت نمی رسد و این عدم شناخت طبیعتاً تا عدم شناخت درست از ولایت فقیه هم به پیش می رود!!!
ای کاش با بیان صحیح این موضوع مهم و حیاتی و اتصال دیانت و سیاست به هم دیگر که در واقع یک روح در دو بدن هستند را هم در مواعظ و روضه هایمان بگنجانیم و اطاعت پذیری از حضرت امام خامنه ای را هم در روح و جان شنوندگان بالاخص نسل جوان و نوجوان نفوذ دهیم...
چه بی بصیرتانی هستند آنهایی که می گویند سیاست و انقلاب اسلامی و ... را خواهشاً در دستگاه امام حسین ربط و دخالت ندهید. همین افکار غلط است که باعث عدم آگاهی مردم از زمان خودشان می شود و حسین و یزید زمان شناخته نمی شود، چرا که به قول شهید آوینی قافله امام حسین در مسیر تاریخ در حرکت است... و طبیعتاً همه ما در عمر خود بالاخره در مسیر این انتخاب قرار می گیریم که یا باید در لشگر یزید باشیم و یا در لشگر امام حسین،  و بی تفاوتان هم در لشگر یزید جای دارند.
آری ولایت آنقدر عظیم و برجسته است که تمام روابط و علقه های دیگر را تحت الشّعاع خود قرار می دهد.
از ولایت و امامت خاص امامان معصوم و تربیّت نسل ولایت مدار در این زمینه است که به ولایت و امامت عام فقیه و درک صحیح آن می توان دست یافت، اینجاست که دیگر در کم کاری مسئولین ندای أین عمار حضرت امام خامنه ای بلند نمی شود و ...
خدایا ما را در راه شناخت صحیح ولایت و ولایت پذیری محض همانند حضرت زینب، حضرت عبّاس، حضرت علی اکبر، حضرت قاسم و ... قرار بده. ان شاءالله.
طبقه بندی: خبری، انتقادی،

  • گلوله
  • بک لینک
  • تیم بلاگ
  • دست نویس