تبلیغات
ره گم کرده نقشه راه در قلب توست - غنی‌سازی ۶۰ درصد
تاریخ : شنبه 7 دی 1392 | 08:07 ب.ظ | نویسنده : ره گم کرده

  این است غیرت و جوشش خون ایرانی مسلمان ، با نزدیک شدن به ایام حماسه سال 88 ایرانیان در صدد حماسه ای دیگر هستند ما به وصیت بنیانگذار انقلاب امام خمینی (ره) که فرمود:".... زندگی انسانی شرافتمندانه را ولو با مشکلات بر زندگانی ننگین بردگی اجانب ولو با رفاه حیوانی ترجیح دهید؛ و بدانید مادام که در احتیاجات صنایع پیشرفته دست خود را پیش دیگران دراز کنید و به دریوزگی عمر را بگذرانید قدرت ابتکار و پیشرفت در اختراعات در شما شکوفا نخواهد شد.... این جنگ و تحریم اقتصادی و اخراج کارشناسان خارجی، تحفه ای الهی بود که ما از آن غافل بودیم.اکنون اگر دولت و ارتش کالاهای جهانخواران را خود تحریم کنند و به کوشش و سعی در راه ابتکار بیفزایند، امید است که کشور خودکفا شود و از دریوزگی از دشمن نجات یابد. " عمل می نماییم.

نماینده ای که این طرح را ارائه کرده اند، تأکید دارند ایران برای سوخت زیردریایی‌های اتمی، و مسئله کاهش آلودگی هوا به غنی‌سازی ۶۰ درصد نیاز دارد.

به گزارش خبرنو به نقل از جام نیوز؛ پس از آن که کنگره آمریکا لایحه افزایش تحریم ها علیه ایران را ارئه کرد، مجلس شورای اسلامی ایران هم با ارائه طرحی که امضای صد نماینده را بر خود دارد، دولت را ملزم به ارتقاء غنی سازی تا 60% می کند. نگاهی می اندازیم به انتشار این خبر در سه سایت فارسی زبان غربی:

بقیه در ادامه مطلب

صد ننماینده ای که این طرح را ارائه کرده اند، تأکید دارند ایران برای سوخت زیردریایی‌های اتمی، و مسئله کاهش آلودگی هوا به غنی‌سازی ۶۰ درصد نیاز دارد.

  به گزارش خبرنو به نقل از جام نیوز؛ پس از آن که کنگره آمریکا لایحه افزایش تحریم ها علیه ایران را ارئه کرد، مجلس شورای اسلامی ایران هم با ارائه طرحی که امضای صد نماینده را بر خود دارد، دولت را ملزم به ارتقاء غنی سازی تا 60% می کند. نگاهی می اندازیم به انتشار این خبر در سه سایت فارسی زبان غربی:


سایت بی بی سی فارسی(bbc persian) با اعلام این خبر نوشت:
تعدادی از نمایندگان مجلس ایران در گفت‌وگو با رسانه‌ها از امضای طرح غنی‌سازی 60 درصدی اورانیوم توسط 100 نماینده مجلس خبر داده‌اند. مهدی موسوی‌نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس به خبرگزاری خانه ملت گفت که این طرح دو فوریتی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است.


به گفته آقای موسوی‌نژاد با تصویب این طرح، در صورت "تشدید تحریم‌ها ، وضع تحریم‌های جدید و تعرض به حقوق هسته‌ای ایران" توسط گروه 1+5، دولت ملزم می‌شود که زیرساخت‌های هسته‌ای فردو و نطنز را تکمیل کند.


او این هدف از تهیه این طرح را "مقابله به مثل با کنگره آمریکا در جهت تصویب تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران" عنوان کرده است.


هفته گذشته 26 سناتور آمریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، طرحی را برای تحریم بیشتر صنعت نفت ایران آماده کردند.


هرچند کاخ سفید که مخالف اعمال تحریم‌های تازه علیه ایران است، گفت در صورت تصویب طرح تحریم‌ها در سنا، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا آن را وتو خواهد کرد.


تلاش نمایندگان کنگره برای به جریان انداختن طرح تحریم‌های تازه علیه ایران، با واکنش منفی مقام‌های دولت و محافظه‌کاران در ایران روبرو شده است.


پیش از این محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس ایران از تهیه طرح غنی‌سازی 60 درصدی در مجلس خبر داده بود.


حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران هم امروز، چهارشنبه به خبرگزاری خانه ملت گفت: «در مقدمه این طرح ذکر شده در صورتی که طرف غربی به توافقات عمل نکند و درصدد اعمال تحریم‌های جدید باشد و حقوق ملت ایران را رعایت نکنند، در این صورت دولت ملزم است که غنی‌سازی را تا مرز60 درصد ارتقا دهد.»


اظهارات نمایندگان درباره تقدیم طرح غنی سازی 60 درصدی به هیئت رئیسه مجلس در حالی منتشر می شود که یکی از اعضای این هیئت به خبرگزاری ایرنا گفته است که هیئت رییسه هنوز این طرح را دریافت نکرده است.

سایت رادیو فردا(radiofarda) این خبر را این طور پوشش داد:
بنا بر گزارش‌ها، صد نماینده مجلس شورای اسلامی طرحی دوفوریتی را تقدیم هیئت رئیسه مجلس کردند که بر اساس آن در صورت تشدید تحریم‌ها علیه ایران، دولت جمهوری اسلامی ملزم خواهد شد غنی‌سازی اورانیوم را به میزان حداقل 60 درصد افزایش دهد.


این نمایندگان تأکید کرده‌اند که ایران برای سوخت زیردریایی‌های اتمی، و مسئله کاهش آلودگی هوا به غنی‌سازی 60 درصد نیاز دارد.


بر پایه این طرح که روز چهارشنبه، چهارم دی، به مجلس ارائه شده دولت همچنین ملزم خواهد شد در صورت تشدید تحریم‌ها، بلافاصله اقدام به توسعه زیرساخت‌های تاسیسات هسته‌ای ایران بکند.


مهدی موسوی‌نژاد، عضو شورای مرکزی فراکسیون اصول‌گرایان مجلس، در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جزئیات این طرح گفت: «این طرح بر این اساس تنظیم شده که اگر طرف‌های مقابل مذاکره‌کننده تحریم‌ها را تشدید کرده، تحریمی جدید وضع کرده و یا رفتار سیاسی خلاف حقوق هسته‌ای نظام جمهوری اسلامی را نشان دهد دولت موظف شود بلافاصله زیرساخت‌های سایت هسته‌ای فردو را تکمیل و آب سنگین اراک را راه‌اندازی کند.»


مهدی موسوی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با تأیید تقدیم این طرح به هیئت رئیسه مجلس گفت که «این طرح در راستای مقابله به مثل با کنگره آمریکا تهیه و تدوین شده است.»


این تصمیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از آن اتخاذ می‌شود که گروهی از قانون‌گذاران آمریکایی روز سوم آذر با ابراز تردید نسبت به پیروی ایران از مفاد توافق‌نامه هسته‌ای ژنو از کنگره آمریکا خواستند تا مقررات تحریمی مضاعفی را آماده کند تا در صورت به هم خوردن توافق ژنو به اجرا گذاشته شود.


اما در حالی که نمایندگان مختلف در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های ایسنا، فارس، و تسنیم امضا و تقدیم این طرح به هیئت رئیسه مجلس را تأیید کرده‌اند، روز چهارشنبه احمد شوهانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در این باره به خبرگزاری ایرنا گفت: «این مسئله صرفا در حد حرف بوده و در کمیسیون امنیت ملی بحثی در این زمینه مطرح نشده‌ است.»


صفر نعیمی، عضو دیگر این کمیسیون، نیز در گفت‌وگو با ایرنا از وجود چنین طرحی ابراز بی‌اطلاعی کرد.برچسب ها: غنی‌سازی ۶۰ درصد، حماسه، نماینده مجلس، زندگی شرافتمندانه،

  • گلوله
  • بک لینک
  • تیم بلاگ
  • دست نویس